48 numer Liderów Innowacyjności

W dziale pobierania plików znajdą Państwo numer 48 Liderów Innowacyjności,

a w nim:

 1. Zaufanie to klucz do sukcesu
  Finansowanie inwestycji w formule partnerstwa publiczno-prywatnego przyniosło wiele korzyści europejskim miastom. Z ich doświadczeń z sukcesem korzysta Kraków. Przed 7 laty w modelu koncesyjnym wybudowano w mieście dwupoziomowy podziemny parking pod Placem na Groblach, w sąsiedztwie Wawelu. Było to pierwsze w Polsce, wielomilionowe przedsięwzięcie zrealizowane w formule PPP. Partnerska inicjatywa otworzyła samorządowi drogę do kolejnych, ważnych dla miasta projektów.
 2. Partnerstwo się opłaca
  Kraków otrzymał w październiku najważniejszą europejską nagrodę CIVITAS TRANSFORMATIONS za wprowadzenie czystego transportu miejskiego. Miasto wyróżniono za wyjątkowe przywództwo oraz osiągnięcia inspirujące do godnych naśladowania inicjatyw, które stymulują rozwój zrównoważonej mobilności w Europie. Za te wzorcowe działania odpowiada w mieście Tadeusz Trzmiel wiceprezydent Krakowa ds. inwestycji i infrastruktury, inicjator projektów realizowanych w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP).
 3. Projekty szyte na miarę
  Doskonalenie kompetencji i wymiana wiedzy między przywódcami państw oraz liderami sektora publicznego i prywatnego w budowaniu potencjału dla zrównoważonego rozwoju należy do priorytetowych zadań światowej sieci CIFAL, powołanej w 2002 roku pod egidą ONZ. Siedziba organizacji znajduje się w kilkunastu miastach świata. W Płocku od 12 lat działa jedyne na całą Europę Środkową i Wschodnią centrum CIFAL jako afiliowany ośrodek Instytutu ONZ ds. Badań i Szkoleń UNITAR. Jego nowym dyrektorem od maja br. jest Jacek Terebus, zastępca prezydenta Płocka ds. rozwoju i inwestycji.
 4. Innowacja w sieci
  Największym wyzwaniem obecnego rozwoju rynku nowych technologii jest tworzenie aplikacji i rozwiązań funkcjonalnych i przejrzystych, trafiających bezpośrednio w potrzebę użytkownika. Internet został zasypany portalami oferującymi "wszystko dla wszystkich".

... I wiele innych ciekawych tekstów. Zapraszamy do pobierania.

[plik do pobrania]